Gmina Kleszczów położona jest w centralnej Polsce w południowej części województwa łódzkiego, w powiecie bełchatowskim, w pobliżu tras: Warszawa – Wrocław i Katowice- Gdańsk.

Gmina Kleszczów dzięki dokonanym od lat 90 przemianom gospodarczym, prowadzonym szerokim inwestycjom
i atrakcyjnej ofercie inwestycyjnej należy do samorządowej I ligi gmin w Polsce przyjaznych przedsiębiorcom, co potwierdzają otrzymywane w kolejnych latach statuetki „Gmina Fair Play”, godło promocyjne „Teraz Polska” i „Grunt na medal” oraz inwestorzy z Polski i z zagranicy, którzy zlokalizowali swoje zakłady w Gminie Kleszczów.

Mając wiele możliwości i atutów Gmina Kleszczów jest otwarta na przyjęcie kolejnych inwestorów oferując:

  • tereny inwestycyjne zlokalizowane w strefach przemysłowych w atrakcyjnej cenie;
  • niskie ceny energii i mediów;
  • dbałość o ciągły rozwój infrastruktury, w tym bardzo dobrze rozwiniętą gminną infrastrukturę drogową;
  • wysoki stopień wdrożenia rozwiązań proekologicznych;
  • dofinansowywanie szkoleń dla nowych pracowników i doskonalenia zawodowego;
  • możliwości uzyskania pomocy publicznej;
  • pomoc w dopełnianiu wszystkich formalności administracyjnych,
  • łatwy dostęp do strefy relaksu, sportu i kultury.

Właścicielem terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Strefach Przemysłowych: Kleszczów, Bogumiłów
i Żłobnica jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, której celem jest m.in. pozyskanie inwestorów oraz promocja gminnej oferty inwestycyjnej.

Magnesem, który przyciąga nie tylko inwestorów, ale i nowych mieszkańców naszej gminy jest infrastruktura stworzona z myślą o lokalnej społeczności i przysługujące jej przywileje.

Wybierając Kleszczów jako miejsce swojej inwestycji oraz miejsce zamieszkania można tylko zyskać, bowiem gmina od lat jest krajowym liderem wśród samorządów w zakresie rozwoju działalności edukacyjnej, społeczno-kulturalnej
i sportowej.

Z myślą o zapleczu kadr dla przemysłu powstało Technikum Nowoczesnych Technologii kształcące techników – mechatroników , które należy do jednych z najlepszych szkół w Polsce. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką.

W Gminie Kleszczów, po pracy i nauce czas wolny można spędzić w kompleksie Solpark Kleszczów, gdzie do dyspozycji jest m.in. strefa basenów, strefa spa, sale konferencyjne, boisko z podgrzewaną murawą, hala sportowa oraz zaplecze noclegowe. Dla ceniących zdrowy tryb życia oferujemy ok. 75 km ścieżek rowerowych, spacery w rezerwacie przyrody oraz wiele bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Solpark oraz kluby sportowe.

Serdecznie zapraszamy do Kleszczowa, gdzie wspólnie z zespołem obsługującym inwestorów zaprezentujemy atrakcyjność naszych terenów.

 

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Sportowa 3, 97-410 Kleszczów

tel. + 48 44 731 31 33

www.frgk.pl

Strefa inwestycyjna Żłobnica

Strefa Przemysłowa Rogowiec

Strefa Przemysłowa Bogumiłów

Strefa Przemysłowa Kleszczów