Gmina Kleszczów położona jest w centralnej Polsce w południowej części województwa łódzkiego, w powiecie bełchatowskim, w pobliżu tras: Warszawa – Wrocław i Katowice- Gdańsk

Gmina Kleszczów to najbardziej uprzemysłowiony fragment regionu łódzkiego. W czterech Strefach Przemysłowych zlokalizowanych w Rogowcu, Kleszczowie, Żłobnicy i Bogumiłowie swoje zakłady ulokowali przedsiębiorcy z Polski, Niemiec, Finlandii, Austrii, Francji, Holandii, Włoch, Portugalii, Szwajcarii i Hiszpanii.

Łączna ilość terenów inwestycyjnych to ponad 200 hektarów gdzie, inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach, korzystając z:

  • atrakcyjnej ceny gruntów – 15 zł/m² + VAT
  • niższych niż w innych gminach cen energii i mediów
  • pomocy w szkoleniach i pozyskiwaniu ludzi do pracy
  • rozbudowanej sieci drogowej
  • zwolnień podatkowych
  • przywilejów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • pomocy formalno – prawnej

Właścicielem terenów w strefach  przemysłowych jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, której celem jest min. pozyskanie inwestorów oraz promocja gminnej oferty inwestycyjnej.

Dużą pomocą dla rozwoju małych i średnich firm jest działający Kleszczowski Inkubator Przedsiębiorczości, który oferujemy przedsiębiorcom usługę „Wirtualne Biuro” dzięki której otrzymują adres siedziby swojej działalności oraz innych wartości dodanych jak: dostępność sali konferencyjnej czy udostępnienie lokali biurowych.

Magnesem, który przyciąga nie tylko inwestorów ale i nowych mieszkańców naszej gminy jest infrastruktura stworzona z myślą o lokalnej społeczności. Istotne znaczenie dla mieszkańców są m.in. nowo powstałe osiedla mieszkaniowe, wysoka jakość opieki medycznej, znakomite  wyposażenie i bogata oferta edukacyjna szkół samorządowych, oraz szerokie wsparcie gminy dla proekologicznych przedsięwzięć.

Z myślą o zapleczu kadr dla przemysłu powstało  Technikum Nowoczesnych Technologii kształcące techników – mechatroników , które należy do jednych z najlepszych szkół w Polsce. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są wykładowcami Politechniki Łódzkiej, którzy współpracują z firmami branży mechatronicznej w kraju i za granicą.

W Gminie Kleszczów, po pracy i nauce czas wolny można spędzić w kompleksie Solpark Kleszczów, gdzie do dyspozycji jest: strefa basenów, strefa Spa, strefa rehabilitacji, czterotorowa kręgielnia, profesjonalne siłownie, korty tenisowe, profesjonalne sale konferencyjne, boisko z podgrzewaną murawą, hala sportowa oraz komfortowe zaplecze noclegowe. Posiadamy również ok 60 km ścieżek rowerowych i rezerwat przyrody.

Serdecznie zapraszamy do Kleszczowa, gdzie wspólnie z zespołem obsługującym inwestorów zaprezentujemy atrakcyjność naszych terenów.

Film promocyjny tereny inwestycyjne w Gminie Kleszczów

 

https://www.youtube.com/watch?v=P9r3-fnWAoo

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów

Sportowa 3, 97-410 Kleszczów

tel. + 48 44 731 31 33

www.frgk.pl

Kleszczów bloki strefa bogumiłów 1 strefa Bogumiłów 2 strefa kleszczów 1 strefa kleszczów 2 plus drogi strefa Żłobnica 1